Çocuk ,Televizyon ve Beslenme

Medyanın beslenme üzerine etkileri

 

Televizyon çocukları ürün ve marka hakkında bilgilendirirken gereksiz tüketime ve yanlış beslenme davranışına yönlendirebilmektedir. Anne ve babalar televizyon reklamlarına yanlış beslenme, savurganlık ve olumsuz tüketim gibi noktalarda eleştiri yaparken çocuğun zihinsel ve fiziksel gelişimine olan etkileri bakımından daha az farkındalık içindedir.


Televizyon beslenme konusunda yanlış bilgilendirme kaynağı olarak tanınmalıdır. Fazla televizyon izleyen çocuklarda kavram eksikliği de bilinen problemler arasındadır. Çocukların sağlıksız beslenme alışkanlıkları kazanmamaları için televizyon reklamlarından uzak tutulmalı ve fiziksel aktiviteye yönlendirilmeleri sağlanmalıdır.


Beslenmeciler sağlıklı yiyeceklerin reklamının yapılması için reklamcılarla birlikte çalışmalı ve daha pozitif, daha doğru beslenme mesajlarının verilmesine yardımcı olmalıdırlar.

Dyt Asena AÇIKYOL

Fazla kilolar ile sağlıksız bir yaşam sürmek kaderiniz değil. Siz de AFdiet Clinic teknolojik diyet programlarına katılın ve sağlıklı yaşamın tadını çıkartın.

Hemen Diyete Başla