Diyetisyenlerimiz

2019 yılında Asena Açıkyol ve Fatma Osmanağaoğlu tarafından kurulan AFdiet Clinic, kişiye özel diyete, az para ve az zaman harcayarak ulaşılmasını hedefleyen teknolojik diyet hizmetini veren diyetisyen grubudur. Sistemin ismi kurucu diyetisyenlerin baş harflerinden oluşmaktadır. Baş harflerinin birleşimi ile ‘Kendinizi AFfedin ve sağlığınıza şans verin’ bilincini benimsetmek için yola çıkmışlardır.

Asena Açıkyol

14 Şubat 1992 yılında Hatay İskenderun’da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve lise eğitimlerini memleketi olan Hatay’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazanmış, 2015 yılında başarıyla mezun olmuştur. Marmara Üniversitesinden mezun olan ilk diyetisyenlerdendir. Üniversite eğitimi sırasında ve sonrasında birçok kursa, projeye ve seminere katılarak donanımını arttırmıştır. Mezun olduktan sonra birçok hastane ve kurumda diyetisyenlik, akademi yöneticiliği, köşe yazarlığı, editörlük, AR-GE çalışmaları gibi alanlarda mesleğini icra etmiş bir diyetisyendir.

Fatma Osmanağaoğlu

1 Kasım 1991 yılında İstanbul Ağva’da dünyaya gelmiştir. Memleketi Rize’dir. İlkokul ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazanmış, 2015 yılında başarıyla mezun olmuştur. Marmara Üniversitesinden mezun olan ilk diyetisyenlerdendir. Üniversite eğitimi sırasında ve sonrasında birçok kursa, projeye ve seminere katılarak donanımını arttırmıştır.
Mezun olduktan sonra birçok hastane ve kurumda diyetisyenlik, yaşam koçluğu, köşe yazarlığı gibi alanlarda mesleğini icra etmiş bir diyetisyendir.

Fazla kilolar ile sağlıksız bir yaşam sürmek kaderiniz değil. Siz de AFdiet Clinic teknolojik diyet programlarına katılın ve sağlıklı yaşamın tadını çıkartın.

Hemen Diyete Başla